Reklama
  • Piątek, 17 lutego (14:05)

    Skrzyp usprawni pracę dróg moczowych

Skrzyp jest wszędobylskim zielskiem. Łatwo go rozpoznać, bo przypomina niewielką choinkę. Rośnie dziko w przy drożnych rowach, na łąkach i nieużytkach.

Występowanie

Reklama

Skrzyp występuje na terenie Europy.

Na co pomaga?

Skrzyp polny znajdziemy w składzie wielu mieszanek ziołowych mających na celu wzmocnienie włosów, paznokci i skóry. Dobroczynnie działa zawarta w skrzypie krzemionka. Skrzyp wzmocni także kruche naczynka krwionośne. To niezwykłe ziele ma także działanie moczopędne, oczyszcza też drogi żółciowe.

Napar ze skrzypu zaleca się przy bolesnych i obfitych miesiączkach. Wystarczy dwie łyżeczki suszonego skrzypu polnego zalać szklanką wrzątku, przykryć i odczekać 15 min.

Napar pijemy 2-3 razy dziennie. Tak samo przygotowany napar zaleca się przy nadmiernym poceniu rąk i stóp. Można stosować go także zewnętrznie do przemywania podrażnionej skóry i na niewielkie oparzenia.

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • W maju zakwitają pięknymi kremowymi baldachami dzikie bzy. To okazja, by wybrać się na pachnące żniwa i stworzyć z nich wspaniałe syropy, toniki kosmetyczne, a nawet… zaskoczyć gości... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.