Jak bezpiecznie korzystać z publicznych toalet?

Toalety publiczne często są w kiepskim stanie, jeśli chodzi o czystość. Warunki sanitarne jakie w nich panują, zniechęcają z korzystania z nich, ale nie zawsze można znaleźć inne, alternatywne rozwiązanie. Co robić, aby pobyt w takiej toalecie był bezpieczny dla zdrowia?

Co ze sobą zabrać do publicznego WC?

Każdy szczegół jest ważny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkownika publicznej toalety. Nie zawsze w takich miejscach jest dostępne mydło i inne środki czystości, np. ręczniki papierowe czy papier toaletowy. Lepiej więc mieć ze sobą mini zestaw higieniczny, aby po skorzystaniu z WC można było umyć ręce i dokładnie je osuszyć. Na pewno powinien znaleźć się nimi płyn do dezynfekcji dłoni, który w przypadku braku mydła jest niezwykle pomocny,

Toaleta dla niepełnosprawnych – korzystaj z niej bezpiecznie

Toaleta dla niepełnosprawnych to miejsce, w którym osoby starsze czy z dysfunkcją narządów ruchu mogą spokojnie załatwić potrzeby fizjologiczne. Powinna być zaopatrza w praktyczne uchwyty i poręcze, które umożliwiają spokojne poruszanie się i korzystanie z WC. Uchwyty umieszczone są najczęściej przy drzwiach, przy toalecie i umywalce. Toaleta dla niepełnosprawnych jest większa od zwykłych toalet, aby osoby poruszające się na wózkach czy o kulach mogły swobodnie się przemieszczać.

Toaleta dla niepełnosprawnych wyposażona jest również w podajniki mydła i papieru oraz osuszacze dłoni, które znajdują się na odpowiednio niskim poziomie. Sanitariat również przystosowany jest do potrzeb seniorów i osób na wózkach. Muszle klozetowe i umywalki znajdują się niżej, dlatego korzystanie z nich nie jest problematyczne. Niżej umieszczone są też włączniki światła i inne sprzęty.

Niezależnie od tego , czy korzystasz ze zwykłej łazienki, czy też z tej dla niepełnosprawnych, zachowaj wszelkie środki ostrożności. Jest to wnętrze publiczne, dlatego też mogą z niego korzystać różne osoby. Utrzymanie higieny w takiej przestrzeni jest niezwykle ważne i konieczne.