Reklama
  • Czwartek, 11 lutego 2016 (15:05)

    Ukoją nerwy, uspokoją, pomogą się wysypiać

Napar z rumianku

Reklama

Równie dobrze, jak na problemy żołądkowe, pomaga na rozdrażnienie oraz niepokój (choć to głównie z tego pierwszego działania słynie).

Przepis: łyżkę suszonych kwiatów zalej szklanką wrzątku i pozostaw pod przykryciem na 10 min; odcedź. Pij 2–3 razy dziennie.

Herbatka ziołowa

Idealna na stany silnego wzburzenia!

Przepis: zmieszaj po 50 g suszonych: kwiatów lawendy i wrzosu, korzeni arcydzięgla i kozłka, liści mięty, melisy i rozmarynu, ziela krwawnika i macierzanki oraz kłączy tataraku i szyszek chmielu; łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzątku; po 15 min odcedź. Pij 2–3 razy dziennie przed posiłkiem.

Nalewka z kozłka

Jest szczególnie pomocna przy wyczerpaniu nerwowym.

Przepis: 2 płaskie łyżki sproszkowanego korzenia kozłka zalej 1/4 l spirytusu; odstaw na 7 dni; codziennie potrząsaj naczyniem; przecedź nalewkę. Pij 10–30 kropli (np. w 1/2 szklanki wody) 2–4 razy dziennie.

Kąpiel w miksie roślin

Wspaniale zrelaksuje przed snem.

Przepis: zmieszaj po 100 g suszonych: ziela macierzanki, owoców jałowca, liści szałwii i kłączy tataraku; 7 łyżek zalej 2 l wody, gotuj 10 min pod przykryciem, odstaw na 30 min; przecedź; wlej do wanny z ciepłą wodą, kąp się 15 min co drugi dzień.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:przepis | napar | herbatka

Zobacz również

  • W maju zakwitają pięknymi kremowymi baldachami dzikie bzy. To okazja, by wybrać się na pachnące żniwa i stworzyć z nich wspaniałe syropy, toniki kosmetyczne, a nawet… zaskoczyć gości... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.