Reklama
  • Środa, 24 lutego 2016 (10:05)

    Tatarak na odmrożenia

Tatarak to bagienna roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych. Słynna fitoterapeutka Maria Treben zaleca kąpiele tatarakowe przy odmrożeniach.

Jak przygotować kąpiel? Kłącza tataraku zalejmy na całą noc zimną wodą. Następnego dnia podgrzejmy aż do zagotowania. Zagotowane kłącza zostawmy na pięć minut do naciągnięcia.

Reklama

Chore (odmrożone) miejsce zanurzmy na 20 minut w ochłodzonym płynie. Wywar po podgrzaniu można stosować wielokrotnie (nawet 4 razy). Kąpiele pomagają także przy stale zimnych dłoniach lub stopach. W tych przypadkach wywar do kapieli musi być tak gorący, jak tylko to możliwe.

Wywary, olejki, nalewki. Wyciąg z kłącza pobudza wydzielanie soku trawiennego i żółci, usprawniając trawienie i przeciwdziałając wzdęciom. Pomaga przy wyczerpaniu nerwowym i trudnościach z zasypianiem. Wyciągi z kłącza stosuje się też do płukania jamy ustnej i gardła.

Więcej na temat:Tatarak | Maria | Maria | odmrożenia

Zobacz również

  • Krzew wierzby purpurowej czę- sto jest spotykany w Polsce i na terenie całej Europy. Od lat jest stosowany w medycynie natu- ralnej. Jego dwu-trzyletnie pędy zbiera się wiosną, zanim wypuści... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.