Naturalna ashwagandha – prawdziwy hit czy rozczarowujący kit?

Roots and powder of Ashwagandha also known as Indian ginseng on wooden background. Hair loss, anti cancer, testosteron and depression benefits.

Od pewnego czasu wiele słyszy się o specyfiku pochodzenia naturalnego, który przynosi podobno wiele korzystnych efektów. Jest to ashwagandha, czyli naturalny wyciąg z Witanii ospałej. Specyfik jest pozyskiwany ze sproszkowanego korzenia i liści tejże rośliny. Działanie i właściwości tego produktu są dopiero zgłębiane, ale według niektórych naukowców i zwyczajnych ludzi jest on prawdziwym hitem. Jak wiadomo dzisiaj, stawia się na to co naturalne, dlatego stosowanie ashwagandhy staje się coraz bardziej powszechne. Dodatkowo regularne wykorzystywanie jej właściwości przekłada się podobno na znaczną poprawę stanu zdrowia i ducha. Jak jest w rzeczywistości? O tym przekonać można się czytając poniższy artykuł.

 

Modna i skuteczna ashwagandha – właściwości i działanie

Nie od dzisiaj wiadomo, że to, co naturalne i nieprzetworzone może przynieść wiele korzyści ludziom i ich zdrowiu. Moda na naturalne leki i kosmetyki utrzymuje się już od kilku lat, a coraz więcej ludzi sięga po sprawdzone i skuteczne specyfiki naturalne. Stąd też ashwagandha także zyskała szybko dużą popularność, gdyż jej skład jest w pełni naturalny. Według wielu różnych badań i obserwacji produkt ten oddziałuje na wiele stref w organizmie człowieka.

 

Przede wszystkim do największych zalet ashwagandhy można zaliczyć:

  • redukowanie stresu,
  • polepszenie jakości snu,
  • obniżanie poziomu złego cholesterolu,
  • zwiększenie metabolizmu,
  • korzystny wpływ na odchudzanie,
  • zmniejszenie insulinooporności.

 

Ten roślinny wyciąg pomaga także leczyć niepłodność i różne schorzenia tarczycy. Działanie jak widać, jest dość szerokie, ale jakie są jego efekty? Otóż zależne są przede wszystkim od dopasowania odpowiedniego produktu i jego dawki. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją takiego preparatu, dlatego należy dokładnie zapoznać się z jego składem i właściwościami. Ważna jest również właściwa dawka, dlatego też warto skorzystać w tym zakresie z porad ekspertów.

 

Ashwagandha – skuteczność i efektywność

Regularne stosowanie ashwagandhy pozwala cieszyć się doskonałym samopoczuciem i zdrowiem. Istotne jest jednak przyjmowanie odpowiednich dawek preparatu jak też nieprzekraczanie pewnego okresu stosowania. W praktyce zaleca się, by przyjmować specyfik przez okres dwóch miesięcy, a następnie zrobić miesięczną przerwę. Ma to na celu zapobiegnięcie przyzwyczajenia organizmu. Należy także pamiętać, że ashwagandha nie powinna być łączona z pewnymi lekami, a także alkoholem. Co istotne kobiety w ciąży również nie powinny sięgać po ten specyfik. Odpowiednio i rozważnie stosowany może jednak przynieść wiele korzyści i pozytywnych efektów.