Na co pomaga olejek goździkowy?

Medycyna naturalna ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Śmiało można powiedzieć, że gdyby preparaty ziołowe nie działały pozytywnie na nasz organizm, nie sprzedawano by ich w aptekach. Zastanówmy się dziś jakie właściwości lecznicze i zastosowanie ma olejek goździkowy.

Czym jest olejek goździkowy?

Olejek goździkowy to olejek eteryczny pochodzenia naturalnego. Powstaje on w gruczołach rośliny, której pełna nazwa brzmi goździkowiec korzenny. Taka roślina rośnie dziko w krajach takich jak Tanzania czy Indonezja. Olejek z rośliny, pozyskiwany jest poprzez destylację pąków kwiatowych parą. Olejek goździkowy doceniany jest ze względu na obecność substancji zwanej eugenolem. Substancja ta wykazuje działanie odkażające oraz znieczulające. Warto się zastanowić, w jaki sposób możemy korzystać z właściwości tego olejku. Medycyna naturalna otwiera przed nami wiele możliwości. Zamiast sięgać po zwykłe leki, powinniśmy się raczej zastanowić w jaki sposób, możemy pomóc sobie naturalnie.

Zastosowanie olejku goździkowego

Olejek goździkowy doceniany jest przede wszystkim przez alergików. Dlaczego? Przede wszystkim przez działanie niszczące roztocza, ale nie tylko. Robienie inhalacji z olejku goździkowego, pomaga walczyć z różnymi infekcjami układu oddechowego. Olejek ten używany jest też do aromaterapii, gdyż wykazano jego pozytywny wpływ na nastrój. Niektórzy lekarze, zalecają picie rozcieńczonego olejku. Wykazuje on bowiem działanie rozkurczowe, wiatropędne oraz antyseptyczne. Zaobserwowano również działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze. Olejek goździkowy wzmaga krążenie krwi.

Często stosuje się ten olejek miejscowo na skórę. W jaki celu? Smarowane czoło i skronie olejkiem, pomogą uwolnić się nam od bólu głowy. Podobnie będzie w przypadku bólu mięśni oraz bólu po ukąszeniach. Jak się jednak okazuje, jego dobroczynny wpływ wykorzystywany jest nie tylko w medycynie. Zachwycone są nim salony kosmetyczne, przemysł perfumeryjny oraz spożywczy. Jak widzimy, olejek goździkowy ma wiele zalet. Jeśli sam chcesz się o nich przekonać, warto wybrać się do apteki i zakupić swój osobisty olejek. Walka z bólem przy pomocy naturalnych leków jest polecana przede wszystkim dzieciom, osobom starszym oraz przewlekle chorym, zażywającym duże ilości leków. Odciążenie żołądka oraz wątroby jest w takich przypadkach bardzo wskazane. A ty znasz olejek goździkowy? Czy może jeszcze nie miałeś możliwości przekonać się na własnej skórze o jego wspaniałych właściwościach?