Miedź w starożytnej medycynie

bransoletka-miedziana

Na przestrzeni lat sposoby leczenia ludzi w medycynie zdecydowanie się zmieniały. Dawniej stawiano na bardziej naturalne metody, a dzisiaj niestety główną formą leczenia jest farmakologia. Nie zawsze jest to korzystne dla ludzkiego organizmu.

Dlaczego miedź wpływa korzystnie na organizm?

Jak się okazuje dawniej w naturalnej medycynie niezwykle popularne było stosowanie miedzi. Oczywiście nie było tak bez przyczyny, gdyż ma ona bardzo korzystny wpływ na ludzki organizm. Jest to przede wszystkim działanie antybakteryjne, lecznicze oraz antyoksydacyjne. Na dzień dzisiejszy mamy taką możliwość, aby kupić miedź w tabletkach, ale lepszym wyborem może okazać się bransoletka miedziana. Być może już niejednokrotnie zauważyliśmy u kogoś taką bransoletkę na ręce i jak się okazuje nie jest to działanie bezcelowe. Wspomniana bransoletka miedziana może być znakomitym sposobem na uzupełnienie niedoborów miedzi w naszym organizmie – jest to niezwykle proste, gdyż wystarczy ją po prostu regularnie nosić na ręce, a po pewnym czasie powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty. Jakie mogą one być? Tak naprawdę korzyści jest bardzo wiele i taka prosta czynność może wyleczyć nas z wielu dolegliwości. Przede wszystkim bransoletka miedziana jest w stanie skutecznie podnieść naszą odporność przez co będziemy zdecydowanie mniej podatni na choroby. Jeśli taka bransoletka będzie na naszej ręce cały czas to w dodatku może chronić nas przed zawałami serca i poprawić krążenie w organizmie. Niezwykle ważną właściwością jest działanie antybakteryjne – skutecznie hamuje ich rozwój oraz zabija bakterie. Co więcej może wpłynąć korzystnie na naszą skórę włosy, paznokcie, a także kości.

Jak była wykorzystywana miedź w starożytności?

Już dawniej odkryto, że miedź ogranicza występowanie biofilmu, czyli warstwy mikroorganizmów, która powstaje we wnętrzu rur wodociągowych oraz namnażanie się bakterii legionella i właśnie z tego względu zaczęto stosować miedziane rury w systemach doprowadzania wody pitnej. Bardzo często miedź była stosowana przez Egipcjan do odkażania ran, bo tak jak już wcześniej było wspomniane wykazuje ona właściwości antybakteryjne. Często ludzie również pili wodę z naczyń miedzianych, aby na bieżąco uzupełniać jej niedobory w organizmie. Jak zatem widać jest ona niezwykle korzystna dla naszego zdrowia i jak najbardziej warto uzupełniać ją w jakiś sposób profilaktycznie.