Krem do depilacji – czy warto?

Woman touching her own legs on white background

Pozbywanie się owłosienia jest uciążliwe, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Istnieje wiele sposób na jego usuwanie, jednak większość z nich, nie daje szansy na efekty na stałe. Czy warto wybrać krem do depilacji? Jakie zalety ma ta metoda usuwania owłosienia?

Kremy do depilacji – kompromis między maszynką a inwazyjnym zabiegiem

Korzystanie z maszynki do golenia jest czasochłonne i może oznaczać podrażnienia skóry. Poza tym efekty są bardzo krótkotrwałe. Z kolei inwazyjne zabiegi, na przykład z zastosowaniem lasera, wiążą się zarówno z kosztami, jak i sporym dyskomfortem. Ponadto nie każda skóra może być poddawana takim zabiegom, i mimo efektów na stałe, często myśl o tego typu zabiegu zostaje bezpowrotnie odłożona.

Kremy do depilacji stają się dobrą alternatywą. Są w stanie zaoferować efekt gładkiej skóry na kilka dni, a nawet tygodni, w zależności od wybranego produktu. Nie można ich jednak zaliczyć do inwazyjnych zabiegów, o ile produkt zostaje właściwie dopasowany do miejsca poddawanego depilacji, jak i typu skóry.

Zależnie od miejsca depilacji

Na rynku znaleźć można nie tylko krem do depilacji nóg, ale i miejsc intymnych, a także twarzy. Skóra w tych miejscach różni się grubością. Na twarzy i w okolicach intymnych oraz pod pachami, jest cieńsza i zdecydowanie bardziej wrażliwa. Nie należy zatem stosować kremów do depilacji całego ciała, do usuwania owłosienia z twarzy czy strefy bikini. Z kolei krem do depilacji miejsc intymnych, który działa łagodniej i przystosowany jest do pozbywania się włosów z tych okolic, może nie poradzić sobie, chociażby z grubymi i twardymi włoskami na nogach.

Krem do depilacji – jak wybrać i stosować właściwie?

Podstawą jest zarówno dobór produktu do typu posiadanej skóry, jak i właściwy sposób stosowania. Trzeba koniecznie postępować zgodnie z dołączoną ulotką lub opisem na opakowaniu. Nie można pominąć wykonania próby na małym obszarze skóry, w niewidocznym miejscu, na dobę przed właściwą depilacją. Jakiekolwiek reakcje skórne występujące po tym czasie, wykluczają możliwość zastosowania danego produktu. Taką próbę warto wykonywać przed każdą depilacją, nawet jeśli do tej pory stosowany był cały czas ten sam krem do depilacji.

Stosowanie zgodnie z opisem, dobór produktu do skóry oraz miejsc, które mają być depilowane, pozwalają na bezpiecznie przeprowadzony zabieg, w domowym zaciszu.